fb

Aktualności

bądź na bieżąco

Jak zbudować saunę?
2021-12-06

Jak zbudować saunę?

Sauna to pomieszczenie typu wellness, które cechuje się bardzo dobrą odpornością na specyficzne warunki, czyli wysoką temperaturę oraz wilgotność. Sauny od dawna cieszą się dużą popularnością – ludzie doceniają ich właściwości prozdrowotne i lecznicze, a także możliwość wprowadzenia ciała oraz umysłu w stan błogiego relaksu, który zapewnia użytkownikom odpoczynek i spokój. Dowiedz się, jak wygląda budowa sauny oraz jakie kwestie należy uwzględnić w procesie przygotowywania pomieszczenia.

Sauna – projekt pomieszczenia

Pierwszym oczywistym krokiem poprzedzającym prace budowlane i wykończeniowe, jest wyznaczenie miejsca pod saunę oraz przygotowanie projektu. Bez wątpienia jedną z istotniejszych kwestii, o których należy pamiętać to konieczności podłączenia instalacji elektrycznej, która pozwala na montaż i przyłączenie pieca.

Budowa sauny może obejmować całą strefę danego pomieszczenia, a także jego część. Obecnie często stosuje się rozwiązania pozwalające na zagospodarowanie nawet najmniejszych przestrzeni. Po wyznaczeniu miejsca pod saunę, a następnie określeniu położenia pieca oraz wylotu ciepłego powietrza, należy zastanowić się nad samym wyglądem wnętrza pomieszczenia, na które składa się m.in. drewniana boazeria, oświetlenie oraz ławy.

Jak wygląda budowa sauny?

Budowę sauny rozpoczynamy od przygotowania pomieszczenia – po zamontowaniu ścian oraz sufitu, należy wywiercić otwory pod wybrane wcześniej oświetlenie. Następnie przechodzimy do zamontowania boazerii oraz przygotowania wsporników, na których umiejscawiamy zakupione ławy. Pamiętamy również o przygotowaniu otworu wylotu powietrza oraz założeniu kratek wentylacyjnych, które są ważnym elementem każdej sauny. Następnie montujemy piec oraz oświetlenie, które sprawi, że pomieszczenie wyda się przytulne i gotowe do przyjęcia pierwszych użytkowników. Kolejny krok polega na zabezpieczeniu powierzchni przed działaniem wysokich temperatur oraz wilgoci. Ostatnim etapem jest ułożenie na podłodze sauny kratek, które zapobiegną poślizgnięciu się.

Wnętrze pomieszczenia i jego charakter podyktowane jest nie tylko przez rodzaj zastosowanego w budowie drewna, ale również dodatki, jak np. elementy wykonane z soli, mozaiki oraz oświetlenie z możliwością regulacji barw oraz natężenia światła.

Pomimo tego, że zbudowanie sauny może wydawać się dość łatwe, wato udać się o pomoc do profesjonalnej firmy wykonawczej, której doświadczenie pozwoli na przygotowanie pomieszczenia spełniającego wszystkie potrzeby, a jednocześnie bezpiecznego.

O firmie Magwent

Firma Magwent z siedzibą w Chodzieży to specjaliści w budowie saun, wkładów i obudów kominkowych, a także piecyków wolnostojących i innych rozwiązań w dziedzinie techniki grzewczej. Dostępność różnorodnych systemów ogrzewania budynków jest obecnie niezwykle szeroka. W tak bogatej i zróżnicowanej ofercie często trudno wybrać metodę, która sprawdzi się najlepiej – będzie najkorzystniejsza pod względem ekonomicznym i zapewni komfort użytkownikom. Jeśli Ty także masz wątpliwości, jaki system ogrzewania wybrać, służymy Ci pomocą. Zajmujemy się profesjonalnym doradztwem, dlatego z przyjemnością dobierzemy dla Ciebie najlepszy kocioł na pellet, wkład kominkowy czy system wentylacji wyposażony w rekuperator. Ale to nie wszystko, ponieważ zajmujemy się także budową saun, które dopasowujemy do indywidualnych potrzeb klientów. Bierzemy pod uwagę także specyfikę budynku, w którym takie pomieszczenie się znajdzie. Możesz zlecić nam projekt i budowę saun klasycznych, ale także nowoczesnych rozwiązań w postaci kabin typu infrared wykorzystujących promieniowanie podczerwone. Jeśli szukasz profesjonalistów, którzy odpowiedzą na każde pytanie związane z budową saun, doborem pieców i ich wydajnością, zachęcamy do kontaktu. Nasza wiedza i doskonała jakość usług zostały docenione licznymi certyfikatami i wyróżnieniami.

Kontakt

Wiosny Ludów 3b, Chodzież

© 2021 Magwent. All rights reserved.