fb

Aktualności

bądź na bieżąco

Montaż kominka — etapy postępowania
2021-11-22

Montaż kominka — etapy postępowania

Dzięki kominkowi można zapewnić w domu niezapomnianą atmosferę, ogrzać pomieszczenia, zmniejszyć wilgotność w powietrzu. To również niekwestionowana atrakcyjna ozdoba. Jakie są rodzaje kominków? Kiedy przystąpić do ich montażu? Jak powinien przebiegać proces jego instalacji? O tym w dzisiejszym wpisie.

Rodzaje kominków — Od czego zależy przebieg ich montażu?

Zanim przystąpi się do montażu kominka, należy zastanowić się, jaką funkcję ma on pełnić w obiekcie budowlanym. Chodzi o to, czy będzie on użyty do ogrzewania domu, czy też ozdoby. Można wyróżnić kominki z zamykanym wkładem oraz kominki otwarte. Te ostatnie, stosowane jako element wystroju, ze względu na brak dużego potencjału grzewczego. Ich otwarty przewód kominowy powoduje utratę ciepła na zewnątrz budynku. Sam montaż kominka może być przeprowadzony w użytkowanym budynku oraz dopiero budowanym obiekcie. W przypadku tego ostatniego rozwiązania jego instalowanie przebiega najmniej problematycznie, gdyż jeszcze w fazie wznoszenia konstrukcji, można odpowiednio wzmocnić strop, czy fundament, dobrać odpowiedniej klasy odporności na ogień podłóg, właściwą średnicę komina wentylacyjnego. W przypadku zamieszkanych domów prace montażowe mogą wymagać dużo większych nakładów czasowych i pieniężnych.

O czym trzeba pamiętać podczas montażu kominka?

Pod każdym względem, w przypadku chęci posiadania kominka nie można zapomnieć o tym, że najlepiej jego montaż powierzyć doświadczonej firmie monterskiej. Niektóre elementy konstrukcyjne, najlepiej montuje się jeszcze na etapie fundamentów. Ważne jest bowiem z punktu widzenia prawidłowej pracy kominka właściwe źródło dostarczania powietrza — nie z budynku a z zewnątrz. Pozwala to zapewnić odpowiednią wentylację pomieszczeń. Alternatywą stosowaną w budynkach oddanych do użytku jest poprowadzenie kanału powietrznego do piwnicy, bądź garażu. Dopiero wtedy można osadzić wkład kominowy, odpowiednio go podłączając i izolując każdą ze ścian konstrukcji. Na koniec pozostaje wykończenie kominka kamieniem, czy też różnego rodzaju płytami dekoracyjnymi bądź płytkami.

O firmie Magwent

Firma Magwent z siedzibą w Chodzieży to specjaliści w budowie saun, wkładów i obudów kominkowych, a także piecyków wolnostojących i innych rozwiązań w dziedzinie techniki grzewczej. Dostępność różnorodnych systemów ogrzewania budynków jest obecnie niezwykle szeroka. W tak bogatej i zróżnicowanej ofercie często trudno wybrać metodę, która sprawdzi się najlepiej – będzie najkorzystniejsza pod względem ekonomicznym i zapewni komfort użytkownikom. Jeśli Ty także masz wątpliwości, jaki system ogrzewania wybrać, służymy Ci pomocą. Zajmujemy się profesjonalnym doradztwem, dlatego z przyjemnością dobierzemy dla Ciebie najlepszy kocioł na pellet, wkład kominkowy czy system wentylacji wyposażony w rekuperator. Ale to nie wszystko, ponieważ zajmujemy się także budową saun, które dopasowujemy do indywidualnych potrzeb klientów. Bierzemy pod uwagę także specyfikę budynku, w którym takie pomieszczenie się znajdzie. Możesz zlecić nam projekt i budowę saun klasycznych, ale także nowoczesnych rozwiązań w postaci kabin typu infrared wykorzystujących promieniowanie podczerwone. Jeśli szukasz profesjonalistów, którzy odpowiedzą na każde pytanie związane z budową saun, doborem pieców i ich wydajnością, zachęcamy do kontaktu. Nasza wiedza i doskonała jakość usług zostały docenione licznymi certyfikatami i wyróżnieniami.

Kontakt

Wiosny Ludów 3b, Chodzież

© 2021 Magwent. All rights reserved.