fb

Aktualności

bądź na bieżąco

Z czego wynika rosnąca popularność kotłów na pellet?
2022-01-31

Z czego wynika rosnąca popularność kotłów na pellet?

Pellet (ang. kulka, granulka) to materiał opałowy stworzony ze sprasowanych odpadów drzewnych – wiórów lub trocin, które po poddaniu przeróbce wykorzystującej wysokie ciśnienie, tworzą granulat będący świetną alternatywną dla węgla. Od 2018 roku w Polsce do montażu dopuszczane są jedynie te kotły grzewcze, które spełniają wszelkie normy i standardy emisyjne obowiązujące na ternie kraju. Rosnąca świadomość na temat ochrony środowiska, czystego powietrza oraz szkodliwości emisji spalin to jeden z czynników rosnącej popularności kotłów na pellet. Zapoznaj się z tekstem, by dowiedzieć się więcej na ten temat, a także poznać pozostałe cechy wpływające na wzrost zainteresowania ogrzewaniem na pellet.

Pellet jako rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne

Jak już wcześniej zostało wspomniane, ochrona środowiska i poszukiwanie bardziej ekologicznych rozwiązań to jeden z głównych argumentów przyczyniających się do popularności kotłów na pellet. Za ograniczonym powstawaniem zanieczyszczeń przemawia co następujące: maksymalnie obniżona emisja szkodliwych substancji, zerowa emisja tlenku węgla (przekładająca się na bezpieczeństwo i brak ryzyka zatrucia czadem), wysoka kaloryczność materiału opałowego oraz efektywność spalania przekraczająca 95%.

W wyniku spalania pelletu powstaje nietoksyczny popiół, który można z powodzenie stosować jako nawóz. Porównując ilość otrzymanego odpadu – w przypadku pelletu jest to ok. 5 kg na 1 tonę materiału, gdzie spalanie węgla przyczynia się do powstania ok. 150 kg odpadu na 1 tonę opału.

Wygoda i bezpieczeństwo kotłów na pellet

Obecnie większość kotłów na pellet wyposażona jest w podajniki automatyczne usprawniające codzienną obsługę urządzenia. Umożliwiają one założenie dużej ilości materiału opałowego, który dzięki mechanizmowi jest odpowiednio dozowany i doprowadzany do komory spalania. Rozwiązanie te wyklucza konieczność częstego doglądania do kotła, co przekłada się na oszczędność czasu.

Co istotne, spalanie pelletu nie przyczynia się do powstawania zanieczyszczeń powodujących zabrudzenie kotłowni. Jest to również rozwiązanie szczególnie polecane alergikom. Spalanie pelletu wypełni dom nie tylko ciepłem, ale także przyjemnym zapachem palonego drewna.

O firmie Magwent

Firma Magwent z siedzibą w Chodzieży to specjaliści w budowie saun, wkładów i obudów kominkowych, a także piecyków wolnostojących i innych rozwiązań w dziedzinie techniki grzewczej. Dostępność różnorodnych systemów ogrzewania budynków jest obecnie niezwykle szeroka. W tak bogatej i zróżnicowanej ofercie często trudno wybrać metodę, która sprawdzi się najlepiej – będzie najkorzystniejsza pod względem ekonomicznym i zapewni komfort użytkownikom. Jeśli Ty także masz wątpliwości, jaki system ogrzewania wybrać, służymy Ci pomocą. Zajmujemy się profesjonalnym doradztwem, dlatego z przyjemnością dobierzemy dla Ciebie najlepszy kocioł na pellet, wkład kominkowy czy system wentylacji wyposażony w rekuperator. Ale to nie wszystko, ponieważ zajmujemy się także budową saun, które dopasowujemy do indywidualnych potrzeb klientów. Bierzemy pod uwagę także specyfikę budynku, w którym takie pomieszczenie się znajdzie. Możesz zlecić nam projekt i budowę saun klasycznych, ale także nowoczesnych rozwiązań w postaci kabin typu infrared wykorzystujących promieniowanie podczerwone. Jeśli szukasz profesjonalistów, którzy odpowiedzą na każde pytanie związane z budową saun, doborem pieców i ich wydajnością, zachęcamy do kontaktu. Nasza wiedza i doskonała jakość usług zostały docenione licznymi certyfikatami i wyróżnieniami.

Kontakt

Wiosny Ludów 3b, Chodzież

© 2021 Magwent. All rights reserved.