fb

Aktualności

bądź na bieżąco

Jak wybrać wkład do kominka?
2021-08-17

Jak wybrać wkład do kominka?

Dający ciepło kominek to esencja każdego przytulnego domu. To właśnie ze względu na niego zwykło się używać nazwy „ognisko domowe”. Kominek budzi w nas uśpione przyzwyczajenia, które nabyliśmy w trakcie wielowiekowej ewolucji. Odkąd gatunek ludzki wynalazł ogień, to właśnie przy nim spędzał wieczory i noce. Przy nim śpiewaliśmy i graliśmy na pierwszych instrumentach, przy nim słuchaliśmy pierwszych opowieści.

Dziś jednak rzadziej zbieramy się przy ogniskach, a częściej (szczególnie jesienią czy zimą) przy domowym kominku. Zapewnia on nie tylko ciepło, ale także przyjemną atmosferę. Ze względu na niego chce się wręcz wracać do domu, żeby poczuć wyjątkowy klimat. Kominek to prawdziwe centrum gospodarstwa domowego. A co stanowi najważniejszy element kominka? Mówiąc wprost – jego wkład.

Na co warto zwracać uwagę przy wyborze kominka?

Wkład do kominka ma za zadanie podnieść sprawność cieplną. Ogranicza pobór powietrza z zewnątrz i zwiększa efektywność całego sprzętu. Nie istnieje jednak tylko jeden typ wkładu do kominka. Elementy te różnią się między sobą wieloma cechami. Dlatego też chcąc wybrać tego rodzaju część dla siebie, trzeba zwracać uwagę na mnóstwo czynników.

Pierwszą grupą aspektów, która gra dużą rolę przy różnicowaniu wkładów do kominka, są jego wymiary. Chodzi tu o wysokość, grubość czy rozmiar radiatorów. Każdy z tych elementów musi być dostosowany do tego, jaką specyfikę ma kominek, w którym spocznie wkład, by przyczyniać się do rozgrzewania salonu.

Niezwykle istotnymi częściami, na których stan warto zwracać uwagę przy wyborze wkładu do kominka, są szyber oraz deflektor. Reszta elementów ma natomiast charakter niekonieczny, aczkolwiek przydatny. Zaliczyć można do nich, chociażby elegancko wyglądające gałki i klamki, podwójną czy niebrudzącą szybę oraz system odprowadzania popiołu, który niewątpliwie ułatwia korzystanie z kominka. Użyteczną funkcją jest również samoczynne domykanie drzwiczek. Dzięki niej nawet jeśli sami zapomnimy domknąć kominek, wkład zrobi to za nas.

O firmie Magwent

Firma Magwent z siedzibą w Chodzieży to specjaliści w budowie saun, wkładów i obudów kominkowych, a także piecyków wolnostojących i innych rozwiązań w dziedzinie techniki grzewczej. Dostępność różnorodnych systemów ogrzewania budynków jest obecnie niezwykle szeroka. W tak bogatej i zróżnicowanej ofercie często trudno wybrać metodę, która sprawdzi się najlepiej – będzie najkorzystniejsza pod względem ekonomicznym i zapewni komfort użytkownikom. Jeśli Ty także masz wątpliwości, jaki system ogrzewania wybrać, służymy Ci pomocą. Zajmujemy się profesjonalnym doradztwem, dlatego z przyjemnością dobierzemy dla Ciebie najlepszy kocioł na pellet, wkład kominkowy czy system wentylacji wyposażony w rekuperator. Ale to nie wszystko, ponieważ zajmujemy się także budową saun, które dopasowujemy do indywidualnych potrzeb klientów. Bierzemy pod uwagę także specyfikę budynku, w którym takie pomieszczenie się znajdzie. Możesz zlecić nam projekt i budowę saun klasycznych, ale także nowoczesnych rozwiązań w postaci kabin typu infrared wykorzystujących promieniowanie podczerwone. Jeśli szukasz profesjonalistów, którzy odpowiedzą na każde pytanie związane z budową saun, doborem pieców i ich wydajnością, zachęcamy do kontaktu. Nasza wiedza i doskonała jakość usług zostały docenione licznymi certyfikatami i wyróżnieniami.

Kontakt

Wiosny Ludów 3b, Chodzież

© 2021 Magwent. All rights reserved.